A gyermekmentés hõsei

A gyermekáldás sajnos nem mindenki számára jelent egyet a boldogsággal, és nem minden nõ számára hozza el a mélyrõl fakadó anyai vágyak beteljesülését. Egy nem várt terhesség súlyos válsághelyzetbe sodorhatja azt a nõt, akinek az egzisztenciális háttere vagy egyéb életkörülményei nem teszik lehetõvé a gyermek vállalását. A híradásokban idõnként borzalmas esetekrõl lehet hallani: anyák egyedül, titokban szülik meg, majd meggyilkolják vagy magukra hagyják az újszülöttet. Ezeket a nõket egyöntetûen elítéli a közvélemény, de vajon ki teszi fel a kérdést, hogy milyen segítséget lehetne nyújtani nekik ahhoz, hogy más utat válasszanak? A krízisben lévõ anyák és gyermekeik megsegítéséért alakult meg a Gólyahír Egyesület. A kiemelten közhasznú szervezet tevékenységérõl Mórucz Lajosné, az egyesület elnöke adott interjút lapunknak.