Módosult a szabályozás: kötelezõvé tették az utánkövetést

Az új Ptk. hatályba lépésével nyílt örökbefogadás esetében is hat hétig meggondolhatja magát a vér szerinti anya. Az gyerekre váró szülõk közül többen attól félnek, hogy megszeretik a picit és elveszik tõlük, de attól is tartanak, hogy zsarolni fogják õket. Mórucz Lajosné, a Gólyahír Egyesület elnöke szerint a hathetes gondolkodási idõ biztosítása senkinek nem jó, mert a gyerek érdeke, minél hamarabb kialakulhassanak a kötõdései azzal a személlyel, aki fel fogja nevelni.